Central Office

EGG HARBOR TOWNSHIP BOARD OF EDUCATION

Barbara Szilagyi, President
  Marita Sullivan, Vice President

Regina Bongiorno
Lou Della Barca
Tamika Gilbert-Floyd
Juanita Hyman
Patrick Ireland
Michael Price 
Nicholas Seppy



 

 

Central Office Administration
Dr. Kimberly Gruccio, Superintendent
Stephen Santilli, Assistant Superintendent
Lily Moss, Assistant Superintendent
Daniel Smith, CPA, Business Administrator/Board Secretary
Dr. Terry Charlton, Director of Human Resources

 

Administration Building

13 Swift Drive

Egg Harbor Township, New Jersey 08234

(609) 646-7911

Superintendent Dr. Kimberly Gruccio 1000
Assistant Superintendent Stephen Santilli 1003
Assistant Superintendent Lily Moss
1004
Business Administrator/Board Secretary Daniel Smith 1006
Director of Human Resources Dr. Terry Charlton 1022
Director of Development Ellen Gregory 1017
Director of Information Technology Services Kevin Urtubey 1654
Director of Educational Media Technology Michael Sweeder 1658

 Assistant Business Administrator
 
           Jennifer Germana
 
         1070
Assistant to the Business Administrator TBD 1015
Director of Facilities Kurtis Woodrow 1800
Director of Security/School Safety Gaetano LaMazza
1016
Supervisor of Accounting Shelleen Ancheta 1008
Bookkeeper/Accounts Payable Nicole Barr 1009
Special Revenue/Bookkeeper Amy Diggins 1011
 
Bookkeeper/Accounts Payable
 
               Sandra Casler
 
          1010
Bookkeeper/Accounts Receivable Gina Delaney
1114
Benefits Analyst Megan Halka 1023
Bookkeeper Special Services Leslie Butts 1034
Payroll Analyst Judy Millar 1024
Safety Specialist Brooke Tommi 1039
District Data Analysis Specialist Dr. Leanna Mullen
1029
Employment/Mentoring/Employment Contracts Jane Rainear 1025
Attendance/AESOP/Course Reimbursements Christi Mcgowan 1026
Secretary to the Superintendent Sandy Ferriola 1001
Secretary to the Assistant Superintendents Nitty D’Allesandro 1003
Secretary to the Business Administrator Aimee Frye 1007
Human Resources Coordinator Victoria Bordonaro 1002
Secretary to Director of Special Education Kris Henderson 1019
Secretary to the Director of Facilities Barbara Dodd 1801
Facilities Secretary Diana Reilly 1809
Coordinator of Community Education/T.A.L.O.N.S Kristen Boyd
1021
District Data Programmer Francesca Johnson 1018
Computer Repair Technician Gene Church 1035
Computer Support Specialist Sebastian Cosme 1013
Computer Systems Engineer Kurt Faragher 1655
Computer Repair Technician Nevar Butler 1033
Telecom/WAN Specialist Ron Gubin 1657
Computer Systems Engineer Joseph Celona 1656
Educational Network Analyst Dean Tommi 1669
Communications Coordinator Tyler Gardner 1635
District Data Manager Caroline Prior 1041
Data Entry Specialist Inger Burnside 1014
 
       Mobile Device Specialist
           
          Wyatt Singer
 
 
         2697